Blog
Vítejte na mém blogu. Sem tam vám sem napíšu nějaké své postřehy, ze života (nejen) s dvojčaty. Třeba se někomu budou hodit :-)
Pomocníci v začátcích
Seznamy doporučené výbavičky dohledáte všude možně (a většinu jen vynásobíte dvěma). Co se ale může hodit, když čekáte miminka rovnou dvě a občas vám ta druhá náruč prostě bude chybět?
Když pominu ty největší pomocníky, tedy babičky a jakékoli další zachránce, kteří přivezou jídlo, povozí chvíli kočárek nebo vezmou na výlet starší dítko, tak...
Za sebe nedám dopustit na hačky/hojdavaky. Starší syn v miminkovském období tedy nic takového neměl, ani pro holky jsem je neměla nachystané. Ale po šestinedělí jsem objednala jednu a po dalším měsíci druhou. Bylo to jediné místo – krom mé a manželovi náruče – kde se holky i při kolikách uklidnily a usnuly. Používali jsme je intenzivně skoro do roka, když se vymění pružina, může se zhoupnout i starší sourozenec. Do dnes nám jedna visí z trámu jen tak – na blbnutí 😊 Lituji jen toho, že jsem je neměla od úplného začátku. Mimochodem, značka Tiki Mechulka, od které jsme obě hačky měli, nabízí i hačky přímo pro dvojčata, osobně ji vyzkoušenou ale nemám. Mrknout se na ně můžete zde: https://www.tiki-mechulka.cz/pro-dvojcata-c1_35_2.htm
Další věc, bez které bychom se neobešly, byl kojící polštář. Měly jsme značku My Brest Friend (Twin Plus) a holky se víc jak 2 roky odmítaly kojit jinak a jinde, než v tandemu na tomto polštáři (ano, taky zpětně nechápu, jak se mi tam v pokročilejším věku nacpaly😅). Oproti běžným kojícím polštářům se MBF liší v tom, že je pevnější, krásně se vám na něj vlezou obě mimča a při pokládání druhého se to první – při troše dobré vůle – neskulí 😊 Po starším synkovi jsem měla doma i klasický měkký kojící polštář, se synem jsem ho ale skoro nevyužila a s dcerama jen v těhotenství (když jsem se s ním snažila všelijak podkládat při „spaní“).
A jak to bylo u vás? Jaké vychytávky vám usnadnily začátky s dvojčátky? Poraďte těm, které to teprve čeká u tohoto článku na Instagramu jako_vejcevejci 🙏
Číst článek
Světový den předčasně narozených dětí
💜17. listopad je nejen významným českým státním svátkem, ale také Světovým dnem předčasně narozených dětí.
💜Dnes si připomínáme problematiku předčasných porodů a děkujeme lékařům a sestrám za jejich péči.
💜Osvětě o předčasně narozených dětech a pomoci rodinám, které toto potkalo, se u nás věnuje především nezisková organizace Nedoklubko , od které jsme i my dostali před třemi lety háčkované chobotničky, čepičky a spoustu užitečných informací a materiálů. Od té doby se snažím tuto organizaci podporovat, ať už nákupy v jejich eshopu či každoroční účastí na akci "Běh pro miminka do dlaně".
💜💜Jak všichni víme, porod dvojčátek a vícerčátek je velmi často spjatý s rizikem předčasného porodu. Naše holky se sice narodily o 5 týdnů dříve, ale díkybohu byly zcela v pořádku, nešly už ani do inkubátorů a téměř hned jsem je měla u sebe. Pocity bezmoci a ohromného strachu jsme si paradoxně prošli již o pár let dřív, kdy se nám narodil syn, který nebyl předčasně narozený, naopak ani po termínu se mu dlouho na svět nechtělo, ale bohužel měl velmi vážné zdravotní problémy a okamžitě mi ho odvezli do jiné nemocnice na Jednotku intenzivní a resuscitační péče. Náš příběh měl naštěstí šťastný konec, syn je zcela zdráv a bez následků, ale na první dny a týdny opravdu nerada vzpomínám, bylo to jednoznačně nejtěžší období mého života (a nejen mého).
💜💜O to víc jsem byla šťastná, že naše dvojčátka nepřišla na svět nějak výrazně dříve, ač samozřejmě v nemocnici jsme strávily taky více času, než tomu bývá běžně, a první rok jejich životů jsme toho po doktorech také museli absolvovat celkem dost.
A v jakém týdnu se narodily vaše dětičky? Jak dlouho jste strávily v nemocnici? Podělte se o vaše zkušenosti na Instagramu nebo na Facebooku🙏
Číst článek